Pomůcky, přístroje a potřeby

Pro ideální vývoj dětí s DMO jsou důležité pomůcky. A nejen pro vývoj. Ale i pro rodiče, kterým mnoho věcí může usnadnit manipulaci s dítětem. Například jako je plošina do vozu. Každodenní cestování Matěje do mateřské školky je i pro maminku náročné. Ideální na denní cvičení je třeba speciální přístroj motomed, loped, tříkolka se speciální úpravou pro děti. Neméně důležitá je upravená autosedačka, kočárek pro větší děti nebo vzhledem k růstu dítěte invalidní vozík. Invalidní vozík se cenově pohybuje okolo 30 000 Kč. Cena speciálně upravené autosedačky pro handicapované se odvíjí podle požadavků, váhy dítěte, možností upevnění a dalších prvků okolo 40 000 Kč.

Tady je nárok na příspěvek individuální a většinou maximálně 1x za tři roky. 

Avšak život Matěje se skládá také stejně jako u všech ostatních dětí i z oblečení a hlavně kvalitních bot. Tyto boty mají speciální úpravu a zpevněný kotník. Dbá se především na bezpečnost a stabilitu dítěte. jejich cena se pohybuje přibližně od 1 500 Kč a výše. Vzhledem k tomu jak dítě rychle roste a změnám ročnímu období je potřeba za rok několikery boty, včetně těch na doma. 

Další položkou jsou brýle, kde přispívá na skla pojišťovna.
Nicméně obroučky hradí plně rodiče. 
Cena těchto brýlí je od 2 000 do 3 000 Kč. A stejně jako u ostatních zdravých dětí se Matýskovi občas povede brýle rozbít nebo z nich vyrůst.

Pomůcky

Invalidní vozík, motomed a další...

Magnetoterapie

Magnetoterapie je přirozená a pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby. Působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede k potlačení, případně úplnému odstranění některých zdravotních potíží, očistě organismu a regeneraci buněk. Úroveň současných poznatků umožňuje účinně využívat této metody k léčení následků chorob i k jejich prevenci. K těmto účelům jsou určeny magnetoterapeutické přístroje, které nachází své uplatnění v medicíně, lázeňské léčbě i při domácí rehabilitaci.

Působení pulzní magnetoterapie u dětské mozkové obrny (DMO)
Dosud nebyla provedena rozsáhlejší studie, ale výsledky z několika různých pracovišť dokládají uvolnění svalových spasmů (křečí), analgetické působení a v důsledku toho možnost zahájení intenzivnější rehabilitace (zejména Vojtovou metodou). Psychický i motorický vývoj dětí se upravil na úroveň srovnatelnou s jejich zdravými vrstevníky. Pulzní magnetoterapie by se měla stát u těchto diagnóz metodou první volby. 
Více informací na stránkách https://pulzni-magnetoterapie.cz